Římovská lukostřelecká stezka

 O 3D lukostřelecké stezce v Římově

Vybudování 3D lukostřelecké stezky nepředstavuje pouze poměrně vysoké náklady spojené s nákupem samotných 3D zvířat, ale zejména zajištění dostatku místa pro tento na prostor náročný sport.

 

     Než tedy začneme s popisem samotného parkuru, respektive jeho budoucí podoby, rádi bychom tímto jménem zřizovatele a provozovatele stezky TJ Sokola Římov a jeho nově vzniklého lukostřelecké oddílu poděkovali všem majitelům pozemků, kteří svou vstřícností umožnili vznik tohoto areálu. Děkujeme a jako členové oddílu lukostřelby Římov využijeme věškeré své zkušenosti a vynaložíme veškeré úsilí k tomu, abychom náš Římovský areál udržovali na obstojné úrovni.

 

Stezka parkuru bude přibližně 2,5 km dlouhá a počet jednotlivých stanovišť odhadujeme vzhledem k délce parkuru na 28-32. Celá trasa stezky je vedena neúrodnými částmi pozemků jako jsou např. strouhy, nebo z velké části přímo lesem, nijak tak neomezuje běžné hospodaření na zemědělsky užívaných pozemcích. Lukostřelecká stezka v praxi znamená  to, že na její trase je po přibližně 80 m umístěno zvíře ze speciální hmoty v životní velikosti. Zvířata jsou vždy zabezpečena tak, aby šíp v případě, že střelec nezasáhne, byl zastaven bezprostředně za terčem. Nikterak se tedy nemusí obávat ani ostatní návštěvníci prostoru, jako jsou houbaři či lidé na vycházce.

parkurmapka4

 

Každý parkur potřebuje samozřejmě i zázemí pro běžný trénink a pořádání závodů. Za tímto účelem jsme se jako celý Sokol Římov rozhodli urychlit již započatou rekonstrukci areálu bývalého zimního stadionu, kde v současné době probíhá kompletní přestavba objektu bývalých šaten. Budou zde zbudovány mimo jiné sprchy a oddělené toalety, sloužící všem sportům od nohejbalu, přes beachvolejbal až po lukostředlbu.

rekonstrukce

    Provoz celého areálu bude zahájen turnajem dne 21.5.2016.